NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

4. měděnecké krušení 2016


Už po čtvrté se v sobotu bude na Měděnci odehrávat 4. měděnecké krušení. Jedná se o akci, kterou si místní připomínají zdejší období hornictví, kdy se zde těžila měděná ruda.

Letos je pro návštěvníky připravena středověkou alchymistickou laboratoř a penězokazeckou dílnu. V laboratoři budou probíhat různé chemické pokusy a ve středověké penězokazecké dílně se budou vyrábět skutečné padělky mincí. Návštěvníci tak názorně uvidí, jak se padělaly stříbrňáky. Jako materiál se používal kvalitní zinek, který se měnil na mosaz ze které se falešné mince razily. Přesně takovým způsobem, jakým se to tehdy dělalo.

 Kulturní program nabídne něco pro malé i velké. Ve 12:00 hodin akci zahájí slavnostní hornický pochod ke kapli Neposkvrněného početí panny Marie. Následovat bude vzpomínková chvilka u pomníku u dolu Václava Řezáče. Představí se Divadlo rozmanitostí Most, které zahraje známou pohádku O perníkové chaloupce. Své umění předvedou hasiči z Kadaně a Klášterce. Na dovádění bude k dispozici lanové centrum.

 Hudební lahůdku také nabídne v sobotu večer na zámku Červený Hrádek vystoupení skupiny Blue Effect s Radimem Hladíkem, které začíná v 19:00 hodin.

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2020)