NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

Noční prohlídka Krušnohorského betlému na Lesné


Dne 13. 8. 2016 od 22:00 hodin budete mít možnost spatřit nový krušnohorský betlém, osvícený noční oblohou a loučemi. Sedmnáct originálních postav betléma je vyvrcholením tříleté práce několika řezbářů. Betlém bude po této akci uschován a opět zpřístupněn návštěvníkům až v době adventních svátků na několika místech saského a českého Krušnohoří.


Sochařské sympozium 2016 skončilo a louku Horského areálu Lesná nyní zdobí kompletní Krušnohorský betlém a pět soch astrologických znamení od Šporgyho. Ještě než bude betlém uschován, budete mít dne 13. 8. 2016 od 22:00 hodin možnost spatřit ho osvícený noční oblohou a loučemi. Sedmnáct originálních postav betléma je vyvrcholením tříleté práce několika řezbářů. Betlém bude po této akci uschován a opět zpřístupněn návštěvníkům až v době adventních svátků na několika místech saského a českého Krušnohoří.


Třetí ročník sochařského sympozia na téma „Betlém v životní velikosti“ proběhl v týdnu od 20. 7. do 26. 7. 2014. Přímo pod širým nebem a před zraky veřejnosti se zrodilo pět dřevěných soch - figury tří králů, anděla a Panny Marie. Myšlenka vznikla od samotných organizátorů sympozia, které pořádá Nadační fond Obnova Krušnohoří v rámci projektu „Mezinárodní krušnohorské sochařské sympozium a mezinárodní Viktoriánské folklorní slavnosti na Lesné v Krušných horách“ podpořeného Ústeckým krajem z dotačního programu s názvem „Program podpory regionální kulturní činnosti na rok 2014“. Cílem letošního a následně i budoucích ročníků sympozia je přinést veřejnosti netradiční kulturní akci s atraktivním tématem a dalšími postavami betléma. Sochy budou doplňovat místo pro odpočinek a relaxaci, obohatí kulturní část krušnohorské krajiny a v neposlední řadě v adventním čase přinesou návštěvníkům nevšední zážitek.


V době noční prohlídky bude otevřené i Krušnohorské muzeum, kde v současné době probíhá fotografická výstava „ Jaro a léto v Krušných horách“ členů Fotoklubu 11.11 z Litvínova.


V informačním centru na Lesné lze získat rovněž nově vydané číslo Krušnohorských novin.


  Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2020)