NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Český Jiřetín prodejních míst: 1
Dubí prodejních míst: 1
Duchcov prodejních míst: 1
Horní Jiřetín prodejních míst: 1
Hrob prodejních míst: 1
Chomutov prodejních míst: 1
Karlovy Vary prodejních míst: 1
Klášterec nad Ohří prodejních míst: 2
Krupka prodejních míst: 1
Litvínov prodejních míst: 3
Lom u Mostu prodejních míst: 2
Meziboří prodejních míst: 1
Mikulov prodejních míst: 1
Moldava prodejních míst: 1
Most prodejních míst: 5
Ostrov nad Ohří prodejních míst: 1
Praha prodejních míst: 5
Teplice prodejních míst: 2
Ústí nad Labem prodejních míst: 2

Noční prohlídka Krušnohorského betlému na Lesné


Dne 13. 8. 2016 od 22:00 hodin budete mít možnost spatřit nový krušnohorský betlém, osvícený noční oblohou a loučemi. Sedmnáct originálních postav betléma je vyvrcholením tříleté práce několika řezbářů. Betlém bude po této akci uschován a opět zpřístupněn návštěvníkům až v době adventních svátků na několika místech saského a českého Krušnohoří.


Sochařské sympozium 2016 skončilo a louku Horského areálu Lesná nyní zdobí kompletní Krušnohorský betlém a pět soch astrologických znamení od Šporgyho. Ještě než bude betlém uschován, budete mít dne 13. 8. 2016 od 22:00 hodin možnost spatřit ho osvícený noční oblohou a loučemi. Sedmnáct originálních postav betléma je vyvrcholením tříleté práce několika řezbářů. Betlém bude po této akci uschován a opět zpřístupněn návštěvníkům až v době adventních svátků na několika místech saského a českého Krušnohoří.


Třetí ročník sochařského sympozia na téma „Betlém v životní velikosti“ proběhl v týdnu od 20. 7. do 26. 7. 2014. Přímo pod širým nebem a před zraky veřejnosti se zrodilo pět dřevěných soch - figury tří králů, anděla a Panny Marie. Myšlenka vznikla od samotných organizátorů sympozia, které pořádá Nadační fond Obnova Krušnohoří v rámci projektu „Mezinárodní krušnohorské sochařské sympozium a mezinárodní Viktoriánské folklorní slavnosti na Lesné v Krušných horách“ podpořeného Ústeckým krajem z dotačního programu s názvem „Program podpory regionální kulturní činnosti na rok 2014“. Cílem letošního a následně i budoucích ročníků sympozia je přinést veřejnosti netradiční kulturní akci s atraktivním tématem a dalšími postavami betléma. Sochy budou doplňovat místo pro odpočinek a relaxaci, obohatí kulturní část krušnohorské krajiny a v neposlední řadě v adventním čase přinesou návštěvníkům nevšední zážitek.


V době noční prohlídky bude otevřené i Krušnohorské muzeum, kde v současné době probíhá fotografická výstava „ Jaro a léto v Krušných horách“ členů Fotoklubu 11.11 z Litvínova.


V informačním centru na Lesné lze získat rovněž nově vydané číslo Krušnohorských novin.


  Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016)
Administrace