NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Český Jiřetín prodejních míst: 1
Dubí prodejních míst: 1
Duchcov prodejních míst: 1
Horní Jiřetín prodejních míst: 1
Hrob prodejních míst: 1
Chomutov prodejních míst: 1
Karlovy Vary prodejních míst: 1
Klášterec nad Ohří prodejních míst: 1
Krupka prodejních míst: 1
Litvínov prodejních míst: 4
Lom u Mostu prodejních míst: 2
Meziboří prodejních míst: 1
Moldava prodejních míst: 1
Most prodejních míst: 3
Ostrov nad Ohří prodejních míst: 1
Praha prodejních míst: 5
Teplice prodejních míst: 2
Ústí nad Labem prodejních míst: 2

Železniční depozitář v Chomutově se otevře na celé léto


(e-region.cz)  Chomutov bude mít v létě nové turistické lákadlo. Návštěvníkům se otevře železniční depozitář Národního technického muzea, který ukrývá staré parní lokomotivy a historické železniční vozy. Depozitář bude přístupný už od 1. června vždy čtyři dny v týdnu, a to až do konce září.


Chomutovský depozitář, který najdete poblíž nákupního centra Globus ve směru na Klášterec nad Ohří, je největší státní sbírkou historických kolejových vozidel v České republice. Vystaveno jich bude téměř sto. "Od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po kolejový sněhový pluh z roku 1980. K vidění budou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu u Českých drah," láká Národní technické muzeum. Podle pracovníků depozitáře budou největším lákadlem parní lokomotivy v čele s rychlíkovým Albatrosem 498.106, který v srpnu 1964 vytvořil dosud nepřekonaný rekord parních lokomotiv tehdejších Československých státních drah rychlostí 162 km/h. Dalším tipem je pak třeba salónní vůz barona Rothschilda z roku 1906.
Otevřeno bude od 1. června do 1. října, vždy od čtvrtka do neděle v čase od 10,00 do 17,00 hodin. Plné vstupné je 110 Kč, snížené 70 Kč. Železniční depozitář Národního technického muzea najdete v sousedství areálu depa Českých drah v Chomutově. Přístup do oploceného areálu je z parkoviště nákupního centra Globus, podél hlavní silnice směr  Klášterec nad Ohří.

Zdroj: http://www.e-region.cz/magazin/30052017-zeleznicni-depozitar-v-chomutove-se-otevre-na-cele-leto

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2018)
Administrace