NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (5)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

Nad Božím Darem se plánuje nová rozhledna


Nová rozhledna nad městem by se měla jmenovat Rusalka. Projekt byl přihlášen do 17. ročníku soutěže o nejlepší stavbu Karlovarska. Pro projekt můžete hlasovat do 9. června 2017.


Myšlenkou projektu výstavby rozhledny Rusalka nad Božím Darem, nejvýše položeným městem v České republice (1028 m n. m.), je vybudování nové atraktivity regionu. Autoři návrhu chtějí pro stavbu rozhledny využít torzo větrné elektrárny, která je nejstarší na území tehdejšího Československa. Přeměna ocelového tubusu na novou vyhlídkovou věž souvisí i se záměrem obce sanovat stavbu, která se nachází na okraji obce, přímo u turisticky atraktivní "Ježíškovy cesty".


Nevzhledné, zchátralé torzo stavby by se tak mělo proměnit ve stavbu, která povede ke zvýšení místního cestovního ruchu. Rozhledna umožní jedinečné výhledy na jak Boží Dar, tak na přilehlé Božídarské rašeliniště, či na dominanty vzdálenější krajiny jako jsou Božídarský Špičák nebo Klínovec. Samotná stavba by mohla podle očekávání iniciátorů projektu přilákat na 40 000 návštěvníků ročně.


Více na adrese, na které můžete stavbě dát také svůj hlas: http://www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani/rozhledna-rusalka-254


Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2018)
Administrace