NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (5)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

Krušnohorské noviny získaly prestižní cenu „Prix non pereant 2017“ 


Ve čtvrtek 19. dubna 2018 proběhlo ve dvoraně Českého muzea hudby v Praze vyhlášení výsledků XXI. ročníku novinářské soutěže „Média na pomoc památkám“. Redakce Krušnohorských novin obdržela I. cenu v kategorii publicistika. 


Cena, kterou uděluje sdružení Pro Bohemia spolu se Syndikátem novinářů ČR, byla přidána za přítomnosti náměstka ministra kultury ČR Ing. Vlastislava Ourody, Ph.D.

Ocenění v dalších kategoriích obdržely mimo jiné zajímavé projekty tvůrčích skupin České televize, Českého rozhlasu a dalších celostátních médií. 

Obnovenému periodiku krušnohorských spolků, které navazuje na historický titul "Erzgebirgs-Zeitung" (1880 - 1943), udělil v roce 2016 záštitu hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček. 

Noviny jsou neziskovým projektem na jehož obsahové tvorbě se bez nároku na mzdu podílí řada přispěvatelů. Mezi ty patří i autoři článků z redakce partnerského časopisu Krušnohorský Luft (Měsíčníku Krušné hory - Západ). Materiálně je redakce Krušnohorských novin zajištěna z příspěvků, za které patří dík zejména těmto institucím: Krajský úřad Ústeckého kraje, město Litvínov, město Dubí, město Most, obec Mikulov v Krušných horách, obec Háj u Duchcova a Česko-německý fond budoucnosti. Dlouholetým partnerem projektu je akciová společnost Český porcelán Dubí. 


Foto: Petr Macek


                Cena "PRIX NON PEREANT 2017" udělená redakci Krušnohorských novin za I. místo v kategorii publicistika. Foto: Petr Macek

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2020)