NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (5)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

V Chanově začala demolice prvního ze dvou paneláků

Chanov (Jan Vraný, e-mostecko.cz) - Město Most zahájilo demolici prvního ze dvou vybydlených panelových domů v Chanově. Za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové a primátora statutárního města Most Jana Paparegy začalo bourání bloku č. 1 na chanovském sídlišti. Za ovládací panely demoličního bagru tak usedla sama ministryně Šlechtová, která následně "zrušila" jedno celé patro levé části zdevastovaného čtyřpatrového paneláku. 

​                   

                      V Chanově začala demolice panleového domu. Foto: Jan Vraný (e-mostecko.cz)


Město Most je totiž jedním z úspěšných žadatelů o dotaci z programu na demolice zchátralých budov Ministerstva pro místní rozvoj. Demolice dvou panelových domů vyjde asi na tři miliony korun. Na chanovském sídlišti jsou ale i další zdevastované panelové domy, které zůstávají ve špatném stavu. 

Demolice menšího domu potrvá přibližně dva dny. Celý průběh demolice sledují z povzdálí i místní obyvatelé. Petr Březina z demoliční firmy uvedl, že dělníci využívají speciální stroj, který doslova rozstříhává panely na kousky. Je to nejrychlejší způsob rozebírání panelového domu. Po odvozu veškerého materiálu zůstane po zdemolovaném paneláku pouze trávník. 

Domů v havarijním stavu je v kraji více. Podmínkou dotace bylo, že zdevastovaný objekt musí být ve vlastnictví měst a obcí. V letošním roce s žádostí o dotaci v Ústeckém kraji vedle Mostu a Litvínova uspělo dalších pět měst a obcí.¨


Více na https://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/10466-v-chanove-zacala-demolice-prvniho-ze-dvou-panelaku

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2020)