NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

Na moldavské dráze stále mrtvolný klid


Provoz na horské dráze č. 135 Most – Moldava v Krušných horách, která je již od svého vzniku celoročně využívána turisty při cestách na hřebeny Krušných hor, utichl. Doufejme, že ne na dlouho.

V pondělí 13. března 2017 ohlásil správce trati (SŽDC) sesuv svahu na km 154,050. Ten zapříčinil pokles jedné z kolejnic nad povolenou toleranci. Správa železniční dopravy cesty na základě toho provoz na moldavské dráze v horském úseku zastavila. Vlaky byly nahrazeny autobusovou dopravou. Na jak dlouho, se přesně neví. Správce trati avizuje, že problém do konce roku nevyřeší.

Krušnohorské noviny připravuji k problému na trati reportáž - oslovily SŽDC, České dráhy i ministerstvo dopravy. Sledujte Krušnohorské noviny, které vycházejí 15. května 2017.

​   Místo uváděného sesuvu a narušení geometrické polohy traťové koleje není na první pohled patrné (foto: archiv Krušnohorských novin)


V kinech Ústeckého kraje aktuálně běží film o moldavské dráze. V sobotu 8. dubna jej můžete zhlédnout v Litvínově (kino Citadela, od 17:00 hod.), v pondělí 10. dubna v Teplicích (kino Květen, od 17:30 hod.). V květnu se chystají promítání v Mostě (kino Kosmos, 3. 5. od 17:30 hod.) a Bílině (termín se připravuje).
Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2020)