NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Český Jiřetín prodejních míst: 1
Dubí prodejních míst: 1
Duchcov prodejních míst: 1
Horní Jiřetín prodejních míst: 1
Hrob prodejních míst: 1
Chomutov prodejních míst: 1
Karlovy Vary prodejních míst: 1
Klášterec nad Ohří prodejních míst: 2
Krupka prodejních míst: 1
Litvínov prodejních míst: 3
Lom u Mostu prodejních míst: 2
Meziboří prodejních míst: 1
Mikulov prodejních míst: 1
Moldava prodejních míst: 1
Most prodejních míst: 5
Ostrov nad Ohří prodejních míst: 1
Praha prodejních míst: 5
Teplice prodejních míst: 2
Ústí nad Labem prodejních míst: 2

Na moldavské dráze stále mrtvolný klid


Provoz na horské dráze č. 135 Most – Moldava v Krušných horách, která je již od svého vzniku celoročně využívána turisty při cestách na hřebeny Krušných hor, utichl. Doufejme, že ne na dlouho.

V pondělí 13. března 2017 ohlásil správce trati (SŽDC) sesuv svahu na km 154,050. Ten zapříčinil pokles jedné z kolejnic nad povolenou toleranci. Správa železniční dopravy cesty na základě toho provoz na moldavské dráze v horském úseku zastavila. Vlaky byly nahrazeny autobusovou dopravou. Na jak dlouho, se přesně neví. Správce trati avizuje, že problém do konce roku nevyřeší.

Krušnohorské noviny připravuji k problému na trati reportáž - oslovily SŽDC, České dráhy i ministerstvo dopravy. Sledujte Krušnohorské noviny, které vycházejí 15. května 2017.

​   Místo uváděného sesuvu a narušení geometrické polohy traťové koleje není na první pohled patrné (foto: archiv Krušnohorských novin)


V kinech Ústeckého kraje aktuálně běží film o moldavské dráze. V sobotu 8. dubna jej můžete zhlédnout v Litvínově (kino Citadela, od 17:00 hod.), v pondělí 10. dubna v Teplicích (kino Květen, od 17:30 hod.). V květnu se chystají promítání v Mostě (kino Kosmos, 3. 5. od 17:30 hod.) a Bílině (termín se připravuje).
Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016)
Administrace